ČESKÁ KOMORA AUTORIZOVANÝCH INŽENÝRŮ A TECHNIKŮ ČINNÝCH VE VÝSTAVBĚ
CZ EN

Tisková zpráva - Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě na Stavebním veletrhu Brno 2019

Verze pro tiskVerze pro tisk

ČKAIT je oficiálním spolupořadatelem Stavebního veletrhu Brno, který se uskuteční od 27. února do 2. března 2019 v areálu Výstaviště Brno. Podílí se na přípravách koncepce veletržních a výstavních akcí, na doprovodném programu a oceňování nejlepších exponátů.

 

 

V rámci doprovodného programu veletrhu pořádá ČKAIT tyto akce:

26. 2. 2019 –                Ouvertura Stavebního veletrhu Brno 2019

27. 2. 2019 –                Kulatý stůl na téma Hospodaření vodou, strategickou surovinou

27. 2. – 2. 3. 2019 –      Stavební poradenské centrum, jehož letošní novinkou jsou odborné přednášky k denním tématům veletrhu.

Po celou dobu konání veletrhu budou vybraní nezávislí odborníci poskytovat bezplatně informace návštěvníkům veletrhu ve Stavebním poradenského centru (stánek číslo 136 v pavilonu P). Tradičním posláním poradenského centra jsou konzultace s nezávislými odborníky, kde návštěvníci veletrhu mohou probrat právní či technický problém spojený s přípravou stavby, jejím prováděním, se stavebními úpravami stávajících staveb, či s provozem staveb. Návštěvníci veletrhu si v poradenském centru mohou také zakoupit odbornou stavební literaturu z produkce vydavatelství ČKAIT a dalších vydavatelů.

Novinkou Stavebního poradenského centra pro letošní rok jsou krátké odborné přednášky, konané vždy dvě přednášky denně, které zazní dopoledne i odpoledne. Každý veletržní den má téma jiné:

Tradiční slavnostní Ouvertura Stavebního veletrhu Brno se uskuteční v předvečer zahájení Stavebního veletrhu (26. 2. 2019) od 19.00 hod. v novobarokní aule Rektorátu VUT v Brně (Antonínská 548/1, Brno). Tématem letošní Ouvertury je Jak bydlet chytře? V průběhu večera zazní dvě přednášky, a to RNDr. Tomáše Hudečka, Ph.D., z VŠB – TU Ostrava na téma Urbanistická struktura chytrého města, a prof. Ing. Josefa Chybíka, CSc., z VUT Brno společně s Ing. arch. Ondřejem Chybíkem, MAS ETH, na téma Pozice energeticky úsporných domů v systému chytrých – inteligentních budov. Večerem bude provázet prof. Ing. Alois Materna, CSc., MBA, 1. místopředseda ČKAIT.

ČKAIT pořádá dne 27. 2. 2019 v pavilonu P, sál P1 od 10 do 12 hod. seminář pod názvem Kulatý stůl – Hospodaření vodou, strategickou surovinou (Hospodaření vodou). Program a diskusi bude moderovat Ing. Adam Vokurka, Ph.D.

 

 

Akce je zaměřena na koncové uživatele, především majitele rodinných domů, ale i jiných forem bydlení. Přednášky budou věnovány problematice zásobování vodou, využití srážkových vod, odpadním vodám, jejich čištění a možnostem získat podporu Státního fondu životního prostředí. Zástupci společností ASIO a LIKO-S zde pak budou prezentovat zařízení, která umožňují hospodárné využití vody.

S odbornými přednáškami vystoupí: Ing. Jan Ručka, Ph.D. – Problematika zásobování vodou, využití srážkových vod; Ing. Petr Hluštík, Ph.D., VUT v Brně – Čištění odpadních vod a jejich využití; Ing. Karel Plotěný, ASIO – Malé čistírny odpadních vod, zařízení pro jímání a vsakování srážkové vody; Ing. Petr Valdman, SFŽP – Aktuální podpora SFŽP – Hospodaření nejen se srážkovou vodou; Ing. Rostislav Dvořák, LIKO-S – Zelené střechy, zelené fasády, kořenové čistírny. Účast na semináři je zdarma.

Zveme Vás, novináře, k návštěvě jakékoli naší akce na Stavebním veletrhu Brno. Přihlásit se můžete podle pokynů na webu ČKAIT nebo na stránkách BVV – https://www.bvv.cz/media/akreditace-novinaru/