Implementace Evropského vlakového zabezpečovače (ETCS) na tratích SŽDC
Klíčové slovo
2. Strategie implementace ERTS a národního VZ ve vazbě na prostředky zjišťování volnosti
3. Projektování ETCS a národního VZ ve vazbě na prostředky zjišťování volnosti
4. Další rozvoj systému ETCS
5. Parametry optických kabelů, přenosové možnosti, nové technologie
6. RFTS a MLS – systémy monitorování optických vláken a kabelových tras
7. Geografický informační system (GIS a VEST) ČD - Telematika
Seminář bude věnován:
a)Zabezpečovacím, telekomunikačním a automatizačním systémům na železnici se zaměřením na implementaci ERTMS/ETCS a její využití při zajištění vyšší bezpečnosti i provozuschopnosti při realizaci železniční dopravy.
b)Seznámení širokého okruhu specialistů s novými trendy a vývojem Evropského vlakového zabezpečovače (ETCS), které je a bude používány v oblasti zabezpečovací, telekomunikační a automatizační techniky na železnici. Postupná implementace ETCS na železničních tratích SŽDC, vliv na strukturu a technické vybavení vedlejších tratí.
c)Základní parametry optických kabelů, jejich přenosové vlastnosti a fyzikální možnosti, nové technologie výroby.
d)RFTS (Remote Fiber Test Systém) – dohled optických tras a vláken optickým reflektometrem (metoda OTDR), MLS (Monitoring Line Systém) – dohled optických vláken a monitoring linky transmisní metodou (vysílač-přijímač, přímá metoda). Monitoring nenasvícených vláken i vláken pod provozem. On-line informace o stavu linky pro kabelový servis i pro zákazníka. Přesné zaměření poruchy a zobrazení na mapě zkracuje čas výpadku linky. Sledování trendů a degradací linky. Nástroje pro zvýšení efektivity kabelových servisů.
e)Systém pro vyjadřování k sítím elektronických komunikací GIS a systém pro bezobslužné poskytování územně analytických podkladů VEST.