Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě

Přihlášení

Elektroinstalace v polyfunkčních budovách 2015

Elektroinstalace v polyfunkčních budovách 2015

Pořadatel

Druh akce
seminář
Trvání
5
Určeno pro: cílová skupina (projektanti, studenti…)
projektanti, montážní firmy
Doprovodné výukové materiály (sborník, CD…)
sborník prezentací
Počet bodů
1.0
Archiv
Ne
Přednášející (jméno)
Ing. Karel Dvořáček, předseda TNK 22, člen TNK 76 a autorizační komise ČKAIT
Přednášející (pracoviště)
Ing. Karel Dvořáček, předseda TNK 22, člen TNK 76 a autorizační komise ČKAIT; Ing. Jiří Horák, metodik L.P.Elektro s.r.o., Vladimír Folk, nkt cables s.r.o.; Štěpán Tyc, Hager Electro s.r.o.; Ing. Jan Kavka, MODUS, spol. s r. o.
Hlavní odborné téma – program akce
Osvětlení – Výhody a nevýhody svítidel LED a jejich použití v různých prostorech, vyhláška o energetické náročnosti staveb, výpočtový program Wils.
Rozvaděče – Návrh jednoduchého rozvaděče, kreslicí program sw 1-2-3 (přístupný zdarma), systém ověření návrhu rozvodnic HAGER. Informace o nových přístrojích a používání dvoupólových jističů.
Vnější vlivy – Časté chyby při vypracování protokolu o určení vnějších vlivů.
Požární předpisy – provedení rozvodů na CHUC a přívody pro PBZ.
Provedení rozvodů – Způsoby ukládání kabelů, nové kabely s vnějším podélným značením, vozíky QADDY pro snadné rozvinování kabelů.
Typ
A
Souhlas se zpoplatněním
ANO

Přednášky budou věnovány osvětlení, rozváděčům, vnějším vlivům, požárním předpisům a provedení rozvodů. V rámci akce bude vypracován návrh rozváděče, schéma jeho zapojení a bude provedeno ověření shody v jednoduchém programu. Rovněž se účastníci dozví o montáži skladových a kancelářských objektů a její přípravě, bude poukázáno na nedostatky v projektech, časté chyby při montážích, způsoby montáže na dřevěné stěny, do podhledů a do podlah a probrány budou také požadavky požárních předpisů při montáži PBZ, použití LED svítidel a rovněž zazní informace o pokládce kabelů.