Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě

Přihlášení

Green Walk Green Talk - Fragment

Green Walk Green Talk - Fragment

Kdy: 29.9. 2022, 9:00 - 10:30

Kde: Praha 8 - Karlín, Sokolovská ulice

Zveme Vás na prohlídku bytového domu Fragment, který právě dokončuje developerská společnost Trigema.

Na stavbě nyní probíhají práce na technologiích, fasádě a sochách. Architektem projektu je ateliér QARTA. Zajímavostí je, že v blízkosti budovy budou sochy od Davida Černého, Jelikož se bude jednat o nájemné bydlení, jsou byty navrženy včetně kompletního interiérového vybavení a doplňků.

Všechny byty nabídnou důmyslné řešení dispozic, designové vybavení i nejmodernější technologické řešení. Mezi technologie, které jsou zde využity, patří například tepelná čerpadla země – voda se soustavou 30 geotermálních vrtů hloubky 180 m, vzduchotechnika s rekuperací, filtrací a úpravou vlhkosti a teploty přiváděného vzduchu, vytápění i chlazení bytů za využití aktivovaných podhledů, využití studniční a dešťové vody pro pokrytí provozní spotřeby (splachování toalet a zalévání zeleně). Vybavení bytů navíc zahrnuje systém Smart home Loxone, který mj. ovládá tepelnou pohodu, intenzitu větrání a předokenní rolety podle pokynů meteostanice. Všechny střechy nového areálu jsme navíc jako tzv. „zelené střechy“ s vegetací.

Akce je pořádaná v rámci akce World Green Building Week, který pořádá organizace World Green Building Council, jejíž je CZGBC členem.

Kapacita je omezena, proto se prosím registrujte co nejdříve!

Registrace zde

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte event manažerku:
Ilona Prausová
E: ilona.prausova@czgbc.org| M: +420 775 577 496

Termín