VYTÁPĚNÍ-INSTALACE
Klíčové slovo
Vytápění tuhými palivy po ukončení dodávek uhlí.
Posuzování shody a certifikace výrobků v oblasti plynových a tepelných zařízení.
Nová evropská norma v oblasti hospodaření se srážkovou vodou ČSN EN 16941-1
Praktické zkušenosti pro výběr ventilátorů a jejich použití v praxi.
Šedé vody od A do Z
Zkušenosti z kontrol a dodržování zákona o hospodaření energií celý program: http://www.cechtop.cz/konference-cti-cr-vytapeni-instalace-2019/
Je možno instalovat turbo kotle a spotřebiče kategorie B? Je nutné instalovat v kotelně s plynovým kotlem pro teplovodní soustavu zařízení proti zaplavení? Jaké jsou požadavky na přívod vzduchu pro spalování? Požadavky na rozvod plynu podle použitého materiálu, spojů a prostorů, v nichž jsou vedeny (duté a nevětrané prostory, místa se zvýšeným požárním nebezpečím, chráněné únikové cesty atp.). Zvláštní požadavky na kvalifikaci montážních pracovníků zhotovujících lisované spoje.
Chystaná legislativa neochvějně směřuje k zákazu spalování uhlí v malých zdrojích tepla. Náhrada více jak 1,5 mil. tun uhlí spalovaného v těchto zdrojích bude víc jak problematická, nicméně masivní využití biomasy pro vytápění domácností je jedinou cestou ke zvyšování podílu OZE na celkové energetické spotřebě. Moderní technologie pro spalování kusového dřeva, pelet a briket vyžadují také moderní přístup k projektování a realizaci nových kotelen.
Podle kterého předpisu a podle jakých kritérií se rozhoduje jakým úkonům konkrétní výrobek podléhá, jak se postupuje pokud výrobek má vydán certifikát v některé zemi EU, jak se postupuje u nových výrobků, podle jakých kritérií se provádí posuzování shody a certifikace, jak se postupuje u výrobků, kde došlo ke změnám vlastností, rozšíření výrobní řady např. nové dimenze, vyšší provozní přetlak apod., co je stavebně technické osvědčení, kdy se vydává apod., jaký je rozdíl mezi výrobky stanovenými a nestanovenými a jak se liší úkony na ně prováděné, co je osvědčení pro stavbu, kdo jej vydává, jaké zkoušky a úkony se provádějí u tohoto osvědčení, jaké nepovinné úkony na výrobky v oblasti plynu a vytápění se v praxi ealizují, kdo je může provádět a jaké požadavky je přitom nutné plnit.
Projektování,čištění a akumulace srážkových vod, doplňování pitnou nebo užitkovou vodou, požadavky na čerpací techniku, dimenzování, označování, uvedení do provozu, kontrola a údržba.
Podmínky pro výběr axiálních a radiálních ventilátorů, ventilátory podle napájení, specifické podmínky použití potrubních ventilátorů, požadavky na ventilátory podle použitých medií vzduch, spaliny apod.), teplot medií, výběr ventilátorů podle hluku a možnosti odhlučnění v praxi, možnosti regulace výkonu – rychlosti ventilátorů, nejčastěji řešené problémy v praxi
Přednášky představí technologie, které se používají na recyklaci šedých vod a jejich následné využití. Zmíněny budou příklady, kdy je recyklace šedých vod ekonomicky výhodná a příklady z praxe. Stávající legislativa, mezinárodní normy a nová EN. A dále pak možnosti rekuperace tepla z šedých vod.