Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě

Přihlášení

PRO PAMÁTKY

PRO PAMÁTKY

ROK INDUSTRIÁLNÍCH PAMÁTEK

Rok 2015 byl vyhlášen Evropským rokem industriálního a technického dědictví. Jedním z cílů projektu je upozornit na jedinečnost těchto památek a vyzdvihnout jejich hodnotu. Zároveň by měl napomoci sdílení zkušeností a podpořit spolupráci mezi všemi, kteří o tyto památky pečují, především mezi neziskovkami,

dobrovolníky nebo městy.

www.industrialheritage2015.eu

 

INDUSTRIÁLNÍ STOPY S NOVÝMI STRÁNKAMI

Industriální stopy, které od roku 2001 propojují zájem o průmyslové dědictví, mají nové internetové stránky. Jsou koncipovány jako informační rozcestník, upozorňují na aktuality, památky techniky a průmyslu u nás i v zahraničí, prezentují výsledky mapování industriálních staveb, areálů a sdružují síly pro jejich záchranu a zpřístupnění.

www.industrialnistopy.cz

 

DEN PAMÁTEK TECHNIKY A PRŮMYSLOVÉHO DĚDICTVÍ

Platforma průmyslového dědictví Industriální stopy připravuje ve spolupráci se SHS ČMS již čtvrtý ročník akce, která má za cíl představit památky s poutavou technickou či průmyslovou minulostí nebo výlučnou industriální architekturou. Uskuteční se 12. září v rámci Dnů evropského dědictví. Připojte se i vy svou iniciativou. V minulých letech se akce setkala s mimořádným ohlasem.

www.industrialnistopy.cz

www.historickasidla.cz

 

150. VÝROČÍ SPOLKU ARCHITEKTŮ

A INŽENÝRŮ V KRÁLOVSTVÍ ČESKÉM

Jubileum první české inženýrské organizace připomene řada akcí a aktivit. Centrum stavitelského dědictví v Plasích bude 15. a 16. října 2015 hostit mezinárodní konferenci. Bude vydán almanach, v plánu je mapování

stavebních firem a jejich historie nebo anketa o nejvýznamnějšího českého architekta, inženýra či stavitele za posledních 150 let. Slavnostní setkání v Betlémské kapli v Praze se uskuteční 31. října v den 150. výročí.

www.ckait.cz

www.cssi-cr.cz

29. 06. 2015