Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě

Přihlášení

Publikace Stavitelství do kapsy, Stavba a nový občanský zákoník, Stavbařův průvodce Evropou v OK Plzeň

Publikace Stavitelství do kapsy, Stavba a nový občanský zákoník, Stavbařův průvodce Evropou v OK Plzeň

OK Plzeň oznamuje, že má k prodeji tyto nové publikace:

Stavitelství do kapsy (cena pro AO 99,- Kč, pro ostatní odbornou veřejnost 139,- Kč)
Kolektiv autorů, Informační centrum ČKAIT, 2013, formát DL 5, vazba V4, str. 80.
Stavitelství do kapsy je praktická příručka, určená pro potřeby stavbyvedoucích, stavebních dozorů, technických dozorů investora a všech stavebníků menších staveb. Svým malým rozměrem umožňuje být neustále po ruce v – „kapse". Příručka obsahuje výběr z norem ČSN, technických podkladů výrobců materiálů, odborných publikací, statí, odborných přednášek, a je zpracována do přehledných tabulek.

Stavba a občanský zákoník (cena pro AO 135,- Kč, pro ostatní odbornou veřejnost 180,- Kč)
Petra Adámková, Informační centrum ČKAIT, 2013, formát A 5, vazba V2, str. 88.
Příručka obsahuje přehledné zpracování změn v oblasti věcných práv, které mohou mít dopad na stavební činnost, příklady pro praktické využití, srovnání staré a nové právní úpravy. Podrobně je rozebrána problematika práva stavby, služebností a sousedských práv, včetně superficiální zásady (stavba součást pozemku).

Stavbařův průvodce Evropou (cena pro AO 280,- Kč, pro ostatní odbornou veřejnost 315,- Kč)
Kolektiv autorů, Informační centrum ČKAIT, formát A5, vazba V4, str. 280.
Existují stavby, které jsou krásné, technicky dokonalé a všichni je známe. Všichni známe Eiffelovu věž, Gaudího architektonický koncert v Barceloně nebo londýnský Tower Bridge. Existují také stavby, které jsou krásné, technicky dokonalé, ale jejich osud jim nedopřál takovou popularitu, nebo jsou oceňovány jen hrstkou odborníků. A proto vznikla kniha Stavbařův průvodce Evropou.
Její obsah by se dal definovat jako evropský bedekr zajímavých staveb pro náročné. Každou uvedenou stavbu doplňují fotografie, praktické informace a text, v němž je uveden nejen popis stavby, ale také příčina jejího vzniku, komplikace provázející návrh a výstavbu, způsob současného užívání, a pokud to bylo možné, i příběh, dávající osudu dané stavby specifickou pointu

09. 01. 2014