Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě

Přihlášení

Vyšlo nové číslo časopisu Z+i 2/2020

Vyšlo nové číslo časopisu Z+i 2/2020

Vyšlo nové číslo časopisu Zprávy a informace ČKAIT číslo 2/2020. V letošním roce bude vydáno poprvé šest čísel.

Z článků doporučujeme:

Rekodifikace stavebního práva podesáté

Jak vypořádalo ministerstvo pro místní rozvoj připomínky ČKAIT k návrhu stavebního zákona? Ze 121 zásadních připomínek ČKAIT zůstalo na konci února 2020 nevypořádaných 24 výhrad, které ČKAIT považuje za zcela podstatné. Týkají se zejména technického dozoru stavebníka, autorského dozoru a geotechnického průzkumu.


Otevřený dopis předsedy ČKAIT premiérovi

Doporučení předsedy ČKAIT na řešení situace ve stavebnictví v současné krizové době, a to potřebu analyzovat současnou situaci a na základě provedené analýzy, navrhnout potřebná opatření. Uvádí předpokládané problémy po ukončení nouzového stavu a požadované řešení ze strany státu.


Technický standard 02 – Geometrická přesnost schodišť a šikmých ramp

Na schodišťová ramena nebo vyrovnávací schodišťové stupně a šikmé rampy jsou kladeny technické požadavky, které mají zajistit bezpečnost pohybu po těchto konstrukcích. Kromě požadavků na protiskluznost povrchu nášlapné vrstvy jsou stanoveny i požadavky na geometrii těchto konstrukcí.


Jak ocenit stavby projektované pomocí BIM

Metoda oceňování informačního modelu pomocí klasifikačního systému RTS BIM a datového standardu je řešením společnosti RTS, a.s., které je aplikováno do softwaru Revit, ve spolupráci se společností CAD Studio, s.r.o., pomocí plug-inu. Metoda je konzultována s řadou odborníků v oblasti stavebnictví.


Valné hromady oblastí ČKAIT v roce 2020

Oblasti ČKAIT, stejně jako každý rok, uspořádaly v průběhu ledna valné hromady. Jejich průběh byl obvyklý. Valnou hromadu ve Zlíně navštívil hejtman Jiří Čunek a představil stavbu krajské nemocnice. V Pardubicích komentoval hejtman Martin Netolický vývoj nového stavebního zákona a chystané změny.


Celé číslo si můžete přečíst na stránkách časopisu zpravy.ckait.cz.
23. 04. 2020