Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě

Přihlášení

30. výročí ČKAIT připomeneme také originálním videomappingem – 10. října 2022

30. výročí ČKAIT připomeneme také originálním videomappingem – 10. října 2022

Naprosto výjimečný zážitek čeká na návštěvníky videomappingu, který jsme společně s renomovanými tvůrci připravili na pondělí 10. října od 19:30 v Kongresovém centru Praha. Přesnější by ale bylo uvést na Kongresovém centru: právě na jeho severní fasádě směrem k Business Centru Vyšehrad (mezi vchody 5 a 6) promítneme originálně pojaté představení 30 nejvýznamnějších staveb realizovaných od roku 1992. Všechny spojuje zásadní přínos autorizovaných inženýrů, pozitivní vliv na veřejný prostor nebo životní standard společnosti a v neposlední řadě posunutí hranic technologických možností.

Videomapping oslavující inženýrské profese a technické vzdělání začne v 19:30 a potrvá až do 22:00. Půjde o stylizovanou animaci pracující přímo s prostorem a segmenty opláštění Kongresového centra. Fragmenty staveb a dalších prvků inženýrských profesí budou speciálními projektory a za využití trikového softwaru promítány v přibližně osmiminutových smyčkách – v české a následně anglické verzi. Právě videomapping ukazuje možnosti digitalizace a prolnutí nových technologií se stavebnictvím – věříme, že půjde o nezapomenutelné okamžiky, které vedle 30. výročí naší Komory připomenou i 30 let České republiky.

Akce je součástí doprovodného programu Konference k politikám architektury a stavební kultury, již se bude aktivně účastnit i předseda ČKAIT Ing. Robert Špalek. Videomapping je přístupný zdarma. Ještě před prvním uvedením proběhne proslov zástupců Komory: piazzetta tak bude otevřena od 19:00.

Místo projekce je zhruba 3 minuty vzdálené od stanice metra „C“ Vyšehrad – parkování je do naplnění kapacity možné v parkingu Kongresového centra (https://www.praguecc.cz/cz/parkovani). Neboť jde o venkovní projekci, doporučujeme i s ohledem na povětrnostní podmínky teplejší oblečení a vhodné obutí.

Zveme srdečně Vás, Vaše týmy, studenty a samozřejmě rodinné příslušníky! Malou ochutnávku najdete zde: http://zpravy.ckait.cz/vydani/2022-04/pozvanka-na-videomapping-ckait-1992-2022/

26. 09. 2022