Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě

Přihlášení

Inženýrská komora odsuzuje ruskou invazi na Ukrajinu

Inženýrská komora odsuzuje ruskou invazi na Ukrajinu

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) odsuzuje ruskou vojenskou invazi na Ukrajinu. Vedení Komory se plně ztotožňuje s jednotným, odmítavým postojem politické reprezentace České republiky a věří v rychlou a jasnou odpověď, vyjádřenou společnými sankcemi, na úrovni jednotného postoje Evropské unie, Velké Británie, Spojených států amerických a dalších spojenců.

Situace je možná nejrizikovějším okamžikem od 2. světové války v Evropě. Neohrožuje jen Ukrajinu, ale týká se každého z nás. I proto jsme se jako apolitická, odborná organizace rozhodli na tento ruský mocenský akt reagovat,“ vysvětluje Ing. Robert Špalek, předseda ČKAIT.

 Vedle mezinárodní bezpečnosti Komora vychází také z dlouhodobé úzké spolupráce mezi Českem a Ukrajinou v oblasti stavebnictví, jež je vyjádřena i mnoha četnými osobními vztahy. „Osobně jsem přesvědčen, že musíme přijmout ekonomické důsledky v souvislosti se sankcemi vůči Rusku, včetně zhoršení naší hospodářské situace i životní úrovně,“ říká Robert Špalek.

24. 02. 2022