Konstrukční systémy ve stavebnictví - tenkostěnné ocelové konstrukce a jejich užití
Pořadatel
Klíčové slovo
2. Tenkostěnné ocelové konstrukce – inovativní způsob suché výstavby
3. Využití systému TOK při řešení projektů financovaných z dotačních titulů (OPŽP, NZÚ, NPO, Modernizační fond)
4. Diskuze
Půldenní školení určené pro projektanty a architekty pozemních staveb se zaměřuje na využívání tenkostěnného ocelového profilu jako konstrukčního řešení budov. Věnuje se následujícím tématům:
- Specifika návrhu a možnosti použití tenkostěnných prvků ocelových konstrukcí: definice tenkostěnných konstrukcí, materiály, výroba, oblasti použití tenkostěnných konstrukcí (s ukázkami), specifika návrhu – stabilitní problémy (lokální boulení, distorzní vzpěr, globální ztráta stability), navrhování podle norem (Eurokód vs. Direct strength method zakotvená v americké normě) a požární odolnost tenkostěnných konstrukcí.
- Tenkostěnné ocelové konstrukce – inovativní způsob suché výstavby: v čem spočívá technologie a v čem se odlišuje oproti běžně používaným (zděným) systémům, co nabízí, pro jaký typ výstavby lze tento systém využít, deskripce materiálu a výroby tenkostěnných ocelových konstrukcí, problematika tepelné techniky, její vliv a řešení u tenkostěnných lehkých konstrukčních systémů, zásady návrhu těchto konstrukcí, problematika tenkostěnných ocelových konstrukcí z pohledu požární ochrany a problematika statického návrhu tenkostěnných ocelových konstrukcí.
- Využití systému tenkostěnných ocelových konstrukcí při řešení projektů financovaných z dotačních titulů (OPŽP, NZÚ, NPO, Modernizační fond).