Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě

Přihlášení

KURZ C - EXPERTNÍ KURZ NAVRHOVÁNÍ PASIVNÍCH A NULOVÝCH DOMŮ

KURZ C - EXPERTNÍ KURZ NAVRHOVÁNÍ PASIVNÍCH A NULOVÝCH DOMŮ

Druh akce
vzdělávací seminář
Trvání
8 dní - 56 hodin
Určeno pro: cílová skupina (projektanti, studenti…)
projektanty, architekty, energetické specialisty
Doprovodné výukové materiály (sborník, CD…)
písemné materiály
Počet bodů
3.0
Archiv
Ne
Přednášející (jméno)
Centrum pasivního domu
Přednášející (pracoviště)
Ing. Kateřina Mertenová Ph.D.
Architektka a projektantka, zabývá se projektováním, poradenskou, lektorskou a přednáškovou činností v oboru energeticky pasivních staveb. Vyučuje navrhování energeticky efektivních staveb na Fakultě stavební ČVUT v Praze, spolupracuje s Centrem pasivního domu na vzdělávacích kurzech, organizuje a vede odborné exkurze. Pracovala v ateliéru PAUAT Architekten ve Welsu v Rakousku. Věnuje se také teorii a dějinám architektury a zahrad.
Ing. Tomáš Mansbart
Vystudoval střední průmyslovou školu dřevařskou a Mendelovu univerzitu v Brně – obor dřevostavby a dřevěné prvky staveb. Po absolvování pracoval jako stavbyvedoucí a rozpočtář u firem, zabývající se stavbou pasivních dřevostaveb. V současné době pracuje jako Projektant v ateliéru ELAM Ing. arch. Mojmíra Hudce, kde se zabývá projektováním zděných staveb a dřevostaveb v pasivním standartu a jejich optimalizaci v programu PHPP. Od roku 2013 je vlastníkem certifikátu Certified European Passive House Designer od Passivhaus Institutu v Darmstadtu.
Dále se věnuje publikační a lektorské činnosti formou přednášek pro studenty Mendelovy univerzity v Brně – obor Stavby na bázi dřeva, přednášek trvale udržitelného rozvoje v rámci Národního stavebního centra a lektorováním kurzů Centra pasivního domu.
Ing. Juraj Hazucha
Absolvent Fakulty stavební STU v Bratislavě. O pasivní domy a přírodní materiály se zajímá od roku 2003. Po roční inženýrské praxi v Anglii nastoupil od roku 2007 jako odborný poradce do Centra pasivního domu. Hlavní náplní je publikační činnost, tvorba metodických materiálů, poradenství, přednášková činnost a lektorování na odborných seminářích. Autor řady publikací a studií o pasivních domech a článků v odborných časopisech. A majitel pasivního domu z přírodních materiálů.
Mgr. Stanislav Paleček
Absolvent Přírodovědecké fakulty UK v Praze obor Ochrana životního prostředí (1996). Do roku 1996 zaměstnán u Hlavní báňské záchranné stanice Kladno jako vedoucí plynové laboratoře. Po roce 1996 se jako nezávislý diagnostik zabývá radonovou diagnostikou v budovách a na stavebních pozemcích, termografickou diagnostikou staveb a diagnostikou vzduchotěsnosti budov v návaznosti na jejich energetickou, radiační a stavebně technickou bezpečnost. Je certifikovaným termografickým a radonovým diagnostikem. Jako první komerční firma v ČR provádí od roku 2006 diagnostiku vzduchotěsnosti budov metodou Blower Door. Dlouhodobě se věnuje propagaci a popularizaci environmentálních aspektů výstavby, udržitelných způsobům výstavby zvláště nízkoenergetických a pasivních domů, přednáškovou činností a poradenstvím. Je členem sdružení Centrum pasivního domu, Ekodům, CSBS, ARR a zakladatelem a předsedou Asociace Blower Door CZ.
Jiří Slezák
Absolvoval SPŠ v Uherském Brodě. Prošel několika stavebními firmami zaměřenými na obor TZB. Od roku 2016 pracuje jako obchodně technický zástupce firmy Štorc TZB se zaměřením na rezidenční vzduchotechniku. Velmi úzce spolupracuje s holandskými kolegy, zkoumá a předává nové poznatky a zkušenosti z oboru větrání s rekuperací z evropského trhu celé řadě projekčních a realizačních firem v ČR pro snadnou optimalizaci řešení systémů větrání převážně v rezidenční výstavbě. Dále se věnuje aktivně poradenství a lektorování na odborných seminářích a workshopech.
Ing. Kristýna Cigánková
Absolvent Fakulty stavební VUT v Brně, obor Pozemní stavby se zaměřením na TZB. Od roku 2015 působí ve firmě EVORA CZ jako projektant vytápění, ZTI a vzduchotechniky se zaměřením na pasivní objekty, od roku 2019 jako vedoucí projekčního oddělení. V rámci své projektantské činnosti se zabývá zejména optimalizací systémů TZB v rámci pasivních staveb, koordinací a návrhy konkrétních řešení systémů TZB.
Ing. Michal Čejka
Konzultant v oblasti energetické efektivity. Specializuje se na komplexní přístup při optimalizaci budov zahrnující nízkou energetickou náročnost, kvalitu vnitřního prostředí, efektivní využití obnovitelných zdrojů energie a adaptaci budov na změnu klimatu.
Od roku 2009 projektový manažer a senior konzultant v oblasti energetických úspor a stavebně fyzikálního posouzení staveb ve společnosti PORSENNA o.p.s.
Od roku 2012 se věnuje lektorské činnosti, mj. jako lektor Centra pasivního domu se zaměřením na práci s PHPP a ekonomiku.
Od roku 2015 člen týmu aliance Šance pro budovy, kde jako odborný specialista spolupracuje na přípravě a vyjednávání podmínek dotačních titulů, přípravě novelizace legislativních předpisů a na strategii renovace budov a jejich adaptaci na změnu klimatu.
Člen pracovní skupiny MPO k novele vyhlášky č.78/2013 Sb.
Hlavní odborné téma – program akce
Absolvování kurzu vám přinese kompletní znalosti jak postupovat při vlastním návrhu téměř nulové budovy. Lektoři vám pomohou si uvědomit všechny vazby mezi jednotlivými opatřeními. Jedině tak totiž budete moci promýšlet komplexní a konkurenceschopná opatření, které dnes budovy vyžadují.
Po absolvování kurzu budete schopni své projekty cenově, konstrukčně a energeticky optimalizovat a podílet se tím na zjednodušování implementace směrnice EPBD o energetické náročnosti budov.
Typ
A
Zpětná vazba – hodnocení účastníky (ano / ne)
Zpětná vazba – hodnocení účastníky
Souhlas se zpoplatněním
ANO

V tomto kurzu získáte podrobné a komplexní informace, které jsou nezbytné pro návrh budov s téměř nulovou potřebou energie. Naši lektoři se zaměří především na praktické poznatky včetně všech souvislostí a vztahů mezi jednotlivými opatřeními. Kurz je postaven na ověřených zkušenostech z praxe s provázáním na platné stavební a energetické předpisy i české technické normy a je tvořen kombinací přednášek a praktických cvičení.
Uchazeči získají osvědčení o absolvování kurzu autorizované Centrem pasivního domu. V ceně kurzu jsou také vzdělávací skripta, občerstvení v rámci coffee breaků a výpočtový program PHPP 8.5 CZ pro navrhování pasivních domů.