KURZ C - EXPERTNÍ KURZ NAVRHOVÁNÍ PASIVNÍCH A NULOVÝCH DOMŮ
Pořadatel
Klíčové slovo
Architektka a projektantka, zabývá se projektováním, poradenskou, lektorskou a přednáškovou činností v oboru energeticky pasivních staveb. Vyučuje navrhování energeticky efektivních staveb na Fakultě stavební ČVUT v Praze, spolupracuje s Centrem pasivního domu na vzdělávacích kurzech, organizuje a vede odborné exkurze. Pracovala v ateliéru PAUAT Architekten ve Welsu v Rakousku. Věnuje se také teorii a dějinám architektury a zahrad.
Ing. Tomáš Mansbart
Vystudoval střední průmyslovou školu dřevařskou a Mendelovu univerzitu v Brně – obor dřevostavby a dřevěné prvky staveb. Po absolvování pracoval jako stavbyvedoucí a rozpočtář u firem, zabývající se stavbou pasivních dřevostaveb. V současné době pracuje jako Projektant v ateliéru ELAM Ing. arch. Mojmíra Hudce, kde se zabývá projektováním zděných staveb a dřevostaveb v pasivním standartu a jejich optimalizaci v programu PHPP. Od roku 2013 je vlastníkem certifikátu Certified European Passive House Designer od Passivhaus Institutu v Darmstadtu.
Dále se věnuje publikační a lektorské činnosti formou přednášek pro studenty Mendelovy univerzity v Brně – obor Stavby na bázi dřeva, přednášek trvale udržitelného rozvoje v rámci Národního stavebního centra a lektorováním kurzů Centra pasivního domu.
Ing. Juraj Hazucha
Absolvent Fakulty stavební STU v Bratislavě. O pasivní domy a přírodní materiály se zajímá od roku 2003. Po roční inženýrské praxi v Anglii nastoupil od roku 2007 jako odborný poradce do Centra pasivního domu. Hlavní náplní je publikační činnost, tvorba metodických materiálů, poradenství, přednášková činnost a lektorování na odborných seminářích. Autor řady publikací a studií o pasivních domech a článků v odborných časopisech. A majitel pasivního domu z přírodních materiálů.
Mgr. Stanislav Paleček
Absolvent Přírodovědecké fakulty UK v Praze obor Ochrana životního prostředí (1996). Do roku 1996 zaměstnán u Hlavní báňské záchranné stanice Kladno jako vedoucí plynové laboratoře. Po roce 1996 se jako nezávislý diagnostik zabývá radonovou diagnostikou v budovách a na stavebních pozemcích, termografickou diagnostikou staveb a diagnostikou vzduchotěsnosti budov v návaznosti na jejich energetickou, radiační a stavebně technickou bezpečnost. Je certifikovaným termografickým a radonovým diagnostikem. Jako první komerční firma v ČR provádí od roku 2006 diagnostiku vzduchotěsnosti budov metodou Blower Door. Dlouhodobě se věnuje propagaci a popularizaci environmentálních aspektů výstavby, udržitelných způsobům výstavby zvláště nízkoenergetických a pasivních domů, přednáškovou činností a poradenstvím. Je členem sdružení Centrum pasivního domu, Ekodům, CSBS, ARR a zakladatelem a předsedou Asociace Blower Door CZ.
Jiří Slezák
Absolvoval SPŠ v Uherském Brodě. Prošel několika stavebními firmami zaměřenými na obor TZB. Od roku 2016 pracuje jako obchodně technický zástupce firmy Štorc TZB se zaměřením na rezidenční vzduchotechniku. Velmi úzce spolupracuje s holandskými kolegy, zkoumá a předává nové poznatky a zkušenosti z oboru větrání s rekuperací z evropského trhu celé řadě projekčních a realizačních firem v ČR pro snadnou optimalizaci řešení systémů větrání převážně v rezidenční výstavbě. Dále se věnuje aktivně poradenství a lektorování na odborných seminářích a workshopech.
Ing. Kristýna Cigánková
Absolvent Fakulty stavební VUT v Brně, obor Pozemní stavby se zaměřením na TZB. Od roku 2015 působí ve firmě EVORA CZ jako projektant vytápění, ZTI a vzduchotechniky se zaměřením na pasivní objekty, od roku 2019 jako vedoucí projekčního oddělení. V rámci své projektantské činnosti se zabývá zejména optimalizací systémů TZB v rámci pasivních staveb, koordinací a návrhy konkrétních řešení systémů TZB.
Ing. Michal Čejka
Konzultant v oblasti energetické efektivity. Specializuje se na komplexní přístup při optimalizaci budov zahrnující nízkou energetickou náročnost, kvalitu vnitřního prostředí, efektivní využití obnovitelných zdrojů energie a adaptaci budov na změnu klimatu.
Od roku 2009 projektový manažer a senior konzultant v oblasti energetických úspor a stavebně fyzikálního posouzení staveb ve společnosti PORSENNA o.p.s.
Od roku 2012 se věnuje lektorské činnosti, mj. jako lektor Centra pasivního domu se zaměřením na práci s PHPP a ekonomiku.
Od roku 2015 člen týmu aliance Šance pro budovy, kde jako odborný specialista spolupracuje na přípravě a vyjednávání podmínek dotačních titulů, přípravě novelizace legislativních předpisů a na strategii renovace budov a jejich adaptaci na změnu klimatu.
Člen pracovní skupiny MPO k novele vyhlášky č.78/2013 Sb.
Po absolvování kurzu budete schopni své projekty cenově, konstrukčně a energeticky optimalizovat a podílet se tím na zjednodušování implementace směrnice EPBD o energetické náročnosti budov.
V tomto kurzu získáte podrobné a komplexní informace, které jsou nezbytné pro návrh budov s téměř nulovou potřebou energie. Naši lektoři se zaměří především na praktické poznatky včetně všech souvislostí a vztahů mezi jednotlivými opatřeními. Kurz je postaven na ověřených zkušenostech z praxe s provázáním na platné stavební a energetické předpisy i české technické normy a je tvořen kombinací přednášek a praktických cvičení.
Uchazeči získají osvědčení o absolvování kurzu autorizované Centrem pasivního domu. V ceně kurzu jsou také vzdělávací skripta, občerstvení v rámci coffee breaků a výpočtový program PHPP 8.5 CZ pro navrhování pasivních domů.