Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě

Přihlášení

Náhradní napájení ve zdravotnických zařízení

Náhradní napájení ve zdravotnických zařízení

Pořadatel

Druh akce
Seminář
Trvání
5 hodin
Určeno pro: cílová skupina (projektanti, studenti…)
techniky, inženýry, projektanty el. instalací, kteří se podílejí na zajištění nepřetržitého provozu zdravotnických zařízení
Počet bodů
1.0
Archiv
Ne
Přednášející (jméno)
Ing. Jiří Horák, LPE s.r.o.
Přednášející (pracoviště)
Ing. František Štěpán, Eaton Elektrotechnika s.r.o., Jakub Doležal, Zeppelin CZ s.r.o., Ing. Roman Smékal, GHV Trading, spol. s r. o.
Hlavní odborné téma – program akce
Řešení náhradního napájení důležitých obvodů.
Napájení zdravotnických zařízení v případě kolapsu distribuční sítě.
Rotační UPS jako vhodné řešení bezvýpadkového napájení pro zdravotnické aplikace.
Návrh elektrických instalací ve zdravotnictví s použitím programu Pavouk.
Posouzení provozních stavů a optimalizece návrhu se záložními zdroji.
Technické zajištění záskoku napájení zdravotnických prostor ze základního, bezpečnostního a doplňujícího bezpečnostního zdroje.
Monitorování izolačního stavu a lokalizace poruch izolace za provozu pod napětím ve zdravotnických prostorech a novinky v jejich signalizaci technickému a zdravotnickému personálu.
Na co si dát pozor při výběru zařízení pro přepínání a monitorování, praktické ukázky.
Typ
A
Zpětná vazba – hodnocení účastníky (ano / ne)
Zpětná vazba – hodnocení účastníky ne
Souhlas se zpoplatněním
ANO

Odborné školení je zaměřené na poskytnutí komplexních informací a postupů pro zajištění bezvýpadkového napájení v kritických zdravotnických zařízení v souladu s požadavky legislativy a ČSN 33 2000-7-710. Účastníci se seznámí s různými řešeními náhradního napájení důležitých obvodů a zásadami pro zajištění kontinuity fungování zdravotnických zařízení v případě kolapsu distribuční sítě. Kurz dále nabízí přehled o výhodách použití rotačních UPS systémů speciálně určených pro zdravotnické aplikace a principy návrhu elektrických instalací s využitím specializovaného programového vybavení, jako je Pavouk.

Důraz je kladen na posouzení provozních stavů a optimalizaci návrhu s ohledem na dostupnost záložních zdrojů energie. Účastníci se dále seznámí s metodami technického zajištění bezpečnosti napájení z různých zdrojů a důležitostí monitorování izolačního stavu zařízení ve zdravotnických prostorech. Školení rovněž nabídne praktické informace o výběru zařízení pro přepínání a monitorování, včetně praktických ukázek a doporučení na co si dát pozor při jejich výběru.